SLÁVKA KRÁTKÁ

Slávka Krátká

Slávka Krátká se narodila v roce 1961. Vystudovala stavitelství – projektování, v oboru působila řadu let. Vedle své profese se však velmi intenzivně věnovala také kresbě. Poté, co se před více než třiceti lety seznámila se svým nynějším manželem, akademickým malířem Lubomírem Krátkým, začala se s jeho pomocí detailněji zabývat technikou kresby a následně také malby. Vybrala si práci s akrylovými barvami. 


Ve svém výtvarném projevu zprvu inklinovala především ke kubismu a abstraktnímu umění. Postupem času se však její díla stále více přibližovala naivnímu stylu, který je Slávce Krátké nejbližší. 


Své obrazy poprvé představila veřejnosti před šesti lety během výstavy v Praze a okamžitě zaznamenala nebývalý úspěch. Zaujala jak české, tak i zahraničí zájemce. Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Evropě, USA, Kanadě či Austrálii. 


V roce 2019 představila své obrazy také v Hong Kongu a Miláně. V roce 2020 se uskutečnily výstavy v Praze a Berlíně. V roce 2021 se uskutečnila výstava v Embassy Row ve Washingtonu D.C. s velvyslancem Hynkem Kmoníčkem a pro rok 2023, pokud pandemická situace dovolí, se plánují výstavy v Macau a pro velký úspěch opět v Hong Kongu.