SLÁVKA KRÁTKÁ

Slávka Krátká

Slávka Krátká se narodila v roce 1961. Vystudovala stavitelství – projektování, v oboru působila řadu let. Vedle své profese se však velmi intenzivně věnovala také kresbě. Poté, co se před více než dvaceti sedmi lety seznámila se svým nynějším manželem, akademickým malířem Lubomírem Krátkým, začala se s jeho pomocí detailněji zabývat technikou kresby a následně také malby. Vybrala si práci s akrylovými barvami. 


Ve svém výtvarném projevu zprvu inklinovala především ke kubismu a abstraktnímu umění. Postupem času se však její díla stále více přibližovala naivnímu stylu, který je Slávce Krátké nejbližší. 


Své obrazy poprvé představila veřejnosti před čtyřmi lety během výstavy v Praze a okamžitě zaznamenala nebývalý úspěch. Zaujala jak české, tak i zahraničí zájemce. Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Evropě, USA, Kanadě či Austrálii. 


V minulém roce představila své obrazy také v Hong Kongu a Miláně. Tento rok se připravují výstavy v Praze, Berlíně, New Yorku, Macau a pro velký úspěch opět v Hong Kongu.